ארה״ב מקדמת את התשתיות והמשקיעים יכולים רק להרוויח מזה

מגמת הממשל בארה״ב ״לבנות מחדש את אמריקה״ ואישור חוק התשתיות היא הזדמנות מצוינת עבור משקיעים שזיהו את ההזדמנות.
108,182 צפיות
שטחי בניית תשתיות של הקרן
שטחי בניית תשתיות של הקרן "CityR Group" (יח"צ)

בעקבות השינוי המדהים הזה ישנו ביקוש ענק לשכונות חדשות, כבישים ותשתיות, אשר ישפרו משמעותית את סביבת המחייה, יספקו לאוכלוסיות נגישות גדולה יותר למרכזי הערים, יפתחו את הכלכלה ויספקו אזורי תעסוקה אטרקטיביים. ניתן כבר לראות מגמת גידול באוכלוסייה ובכלכלה במדינות כמו אוהיו, אטלנטה וטקסס.

לצורך כך ממשל ביידן הקצה משאבים על מנת לתת הטבות מס, הטבות מדינה ומענקים לצורך עידוד הרחבת התשתיות, זירוז תהליכי הבניה וקיצור הבירוקרטיה לחברות שבונות תשתיות אלה.

לשוק התשתיות נכנסו גם שחקנים ישראלים בודדים אשר נהנים מהשינוי הזה. לאחר 4 שנות הקמה, חברת שיכון ובינוי פתחה לתנועה את כביש האגרה SH288 ביוסטון, טקסס, שהינו כביש הגישה העיקרי למטרופולין יוסטון מכיוון דרום, ואחד הכבישים העמוסים ביותר בעיר. הפרויקט כלל הקמה של כ-17 ק"מ של נתיבי אגרה מהירים, וכן 54 גשרים, מחלפים, ודרכי גישה. כמו כן, הוקמו מערכות לגביית אגרה, חדר בקרה, ומערך טכנולוגי משוכלל אשר יתמוך בתפעול הפרויקט במשך 48 השנים בהן יתופעל על ידיה הזכיין.

פרוייקט תשתיות של חברה "CityR Group" (יח''צ)
פרוייקט תשתיות של חברה "CityR Group" (יח"צ)

בעלי חברת CityR, אשר מתמחה בנדל״ן מניב בארה״ב, זיהו את הזדמנות להשקעה ופתחו זרוע ייעודית לפיתוח תשתיות להקמת שכונות חכמות, בין השאר סביב כביש זה. החברה כבר סיימה להקים כמה שכונות עם מאות בתים עבור מעמד הביניים. שכונות אשר מספקות לתושבים מרחב מחייה ירוק, עם טכנולוגיה חדישה והזדמנות לרכוש בתים באזור עם ביקוש ענק והתפתחות כלכלית נרחבת.

החברה כיום מפתחת למעלה מ-10,000 דונם עם למעלה מ-6,000 יחידות דיור למכירה והשכרה, מרכזים קהילתיים ומרכזים מסחריים. בין השאר רכשה החברה שדה תעופה ביוסטון והפכה אותו לשכונת מגורים עם למעלה מ-1,000 בתים, בית ספר ושירותים קהילתיים לאזרחים.

לאורך ההיסטוריה, קידום ופיתוח תשתיות הוכיח את עצמו כגורם מוביל לצמיחה כלכלית ודחיפה לגידול באוכלוסייה, פתיחת מקומות עבודה ושגשוג כלכלי לאורך שנים.

בסביבת ריבית גבוהה, כאשר הזדמנויות ההשקעה הקונבנציונליות הולכות ופוחתות, ניכרת מגמה ערה הן של גופים מוסדיים והן של משקיעים פרטיים בארה״ב להשקעה בקרנות ייחודיות, הפועלות דווקא בתחומים אלו. מגמה זו בולטת במיוחד לאור העובדה שקרנות ה״ריט״ אשר נסחרות בבורסה נסחרות במחירים היסטוריים, אשר לא נראו במהלך ה-20 שנה האחרונות. מעורבותן של חברות ישראליות בתחום, פותחות דלת למשקיע הישראלי ליהנות גם כן מאפשרויות השקעה חדשות ומניבות.

לפרטים נוספים ותיאום פגישה אישית במשרדי היזם, השאירו פרטים: 

    עם לחיצה על לחצן "שלח" הריני מאשר כי קראתי והנני מסכים למדיניות הפרטיות

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך

    * אין מדובר בהצעה לציבור ו/או בייעוץ השקעה.