תקווה חדשה למסורבי משכנתאות: הגוף שיודע למצוא פתרונות גם כשהבנק אומר ׳לא׳

לא אישרו לכם משכנתא? אתם לא לבד! החדשות הטובות הן שיש פתרון גם עבורכם. לא משנה מה הסיבה בגללה לא קיבלתם משכנתא, ׳המרכז לייעוץ משכנתאות בישראל׳ מבטיח להעניק ליווי מקצועי ואישי עד למציאת הפתרון וקבלת המפתח לדירה שלכם
18,669 צפיות

גם כשהבנק אומר ׳לא׳ – אל תוותרו על החלום לבית משלכם רכישת דירה או בית היא עסק יקר בישראל, לרובנו אין את ההון העצמי להשלמת הרכישה וזקוקים להשלמה, קטנה או גדולה, בדמות משכנתא. הצעד הראשון שנעשה הוא לכיוון סניף הבנק שלנו, מתוך כוונה מלאה לחתום על התחייבות ארוכת שנים, הכל כדי לקבל את ההלוואה המיוחלת להגשמת חלום הבית.

אלא שלבנק ולפקידיו חוקים משלהם, והדבר הראשון שהם יעשו הוא בדיקה טכנית של היכולת שלכם להחזיר את המשכנתא, זאת על סמך העבר שלכם, ואלגוריתם יקבע אם אתם זכאים למשכנתא או לא.

וכן, ייתכן מאוד והבנק יחליט שאתם לא זכאים למשכנתא, ולא, זה לא נדיר שהבנק מסרב לתת משכנתא. יכולות להיות כל מיני סיבות לסירוב של הבנק לתת לכם משכנתא, כשרובן ככולן מתבססות על העבר הפיננסי שלכם, או אירועים שקרו בעבר ולדעת הבנק משפיעים על היכולת שלכם לשלם את התשלומים החודשיים של המשכנתא. כמו למשל: חיווי אשראי שלילי, אירוע של פשיטת רגל שקרה בעבר, הליך גירושים שהסתבך והוביל להליך משפטי, הון אישי קטן מדיי, חובות ועוד.

הבעיה, שמרבית הזוגות יגלו זאת רק במהלך אותה פגישה עם הבנקאי, כשהם כבר מצאו את הדירה או הבית שהם רוצים לקנות ומוכנים נפשית להיכנס להתחייבות הפיננסית הכי גדולה בחיים שלהם.

אל תוותרו! השאירו פרטים ונקבע לכם פגישת ייעוץ חינם בדרך למפתח לבית משלכם.

  עם לחיצה על לחצן "שלח" הריני מאשר כי קראתי והנני מסכים למדיניות הפרטיות

  לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך

  ליווי מקצועי ואישי עד לקבלת המפתח

  אז מה עושים? מסתבר שיש פתרון גם למקרים קשים כמו מסורבי משכנתא. בישראל פועל גוף בשם המרכז לייעוץ משכנתאות בישראל, תחתיו פועלים מומחי משכנתאות, להם יש את הידע והניסיון למצוא את הדרך לסייע לאנשים שלא אישרו להם משכנתא, או כאלה שיודעים שיש סיכוי סביר שלא יאשרו להם.

  ״הבנק בכלל לא רצה לדבר איתי, הפגישה שם היתה בקושי 5 דקות, חשבתי שהכל אבוד. עד שחבר הפנה אותי למרכז לייעוץ משכנתאות בישראל והם הצילו אותי״
  ליווי מקצועי ואישי עד לקבלת המשכנתא המתאימה לכם

  נורית, גרושה בת 35, היא אחת הלקוחות שלא קיבלו משכנתא בבנק והחליטה לפנות לעזרה: ״לא האמנתי שזה קורה לי. אחרי שהתגרשתי קיבלתי החלטה לקנות דירה ולהיות עצמאית, אבל הבנק סירב לתת לי משכנתא, לטענתו בגלל בעיות שהיו בהליך הגירושין שלי, שלצערי לא היו יפים וזה הגיע לבית משפט״.

  אבל נורית לא הרימה ידיים והאמינה כי חייבת להיות דרך לממש את חלום העצמאות: ״ראיתי באינטרנט מודעה של המרכז לייעוץ משכנתאות בישראל, לחצתי, לא היה לי מה להפסיד. ואכן הרווחתי בגדול, היחס האישי והליווי המקצועי נתנו לי שקט לאורך כל התהליך והיום יש לי בית משלי. אם לא הייתי לוחצת על המודעה עד היום לא היתה לי דירה. אסור לוותר״.

  נורית היא לא היחידה. אלעד, בן 47, עצמאי בעברו, נאלץ לסגור את העסק ולהכריז על פשיטת רגל, מסוג האירועים שהבנקים לא כל כך אוהבים. ולמרות זאת הוא ניסה את מזלו: ״הבנק בכלל לא רצה לדבר איתי, הפגישה שם היתה בקושי 5 דקות, חשבתי שהכל אבוד. עד שחבר הפנה אותי למרכז לייעוץ משכנתאות בישראל והם הצילו אותי. בזכותם יש לי בית משלי״.

  גם מור, בת 51, אם חד-הורית, נתקבל בקיר אטום בבנק כשניסתה לקבל משכנתא, וזאת בגלל חיווי אשראי שלילי: ״גם ככה קשה להיות חד-הורית בישראל, כל מה שרציתי זה ביטחון בדירה משלי, לי ולילדים שלי. אבל לבנק כנראה יש כללים משלו. בלית ברירה פניתי לעזרה, כי לא רציתי לוותר על החלום שלי, ובזכות הליווי המקצועי שקיבלתי יש לי ולילדיי דירה היום״.

  אל תוותרו! השאירו פרטים ונקבע לכם פגישת ייעוץ חינם בדרך למפתח לבית משלכם.

   עם לחיצה על לחצן "שלח" הריני מאשר כי קראתי והנני מסכים למדיניות הפרטיות

   לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך