השקעה בקרקע חקלאית – מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים?

השקעה בקרקע חקלאית נחשבת לאחת ההשקעות הרווחיות ביותר, כל עוד מבצעים אותה נכון. עדי כרמי, מנכ"לית אגרטון מומחים להשקעות נדל״ן בע״מ, עם טיפים חשובים למשקיעים
1,489 צפיות

 

כ- 96% מהקרקעות החקלאיות בישראל הן קרקעות מנהל ואילו קרקעות פרטיות מהוות רק כ-4% מיתרת המקרקעין הפרטיים בארץ. מאחר ומלכתחילה היצע הקרקעות בישראל הינו מוגבל מאד, הרי שככל והזמן עובר, גם שיעור הקרקעות הפרטיות קטן. עבור המשקיעים, מדובר בחלון הזדמנויות שאסור לפספס, שכן השקעה בקרקע חקלאית פרטית עשויה להתחוור כהזדמנותית ורווחית; היא מאופיינת בהשקעה ההתחלתית נמוכה הרבה יותר מההון העצמי הנדרש לרכישת דירה, אין צורך במשכנתא (ואם נדרשת הלוואה אזי שיעור הריבית יהיה נמוך יחסית), ובכל שלב של התקדמות תכנונית של הקרקע – אתם מרוויחים.

עדי כרמי, מנכ"לית אגרטון מומחים להשקעות נדל"ן בע"מ, מסבירה מה חשוב לבדוק לפני ההשקעה בקרקע חקלאית פרטית.

בסופו של דבר, הדבר הרווחי ביותר בעולם הנדל"ן של היום הוא קרקע, בתנאי שבוחרים ומנהלים את ההשקעה בחוכמה. עדי כרמי, מנכ"לית אגרטון מומחים להשקעות נדל"ן בע"מ, מסבירה מה חשוב לבדוק לפני ההשקעה בקרקע חקלאית פרטית, מדוע שווה להשקיע בפיתוח הקרקע שרכשתם באמצעות עריכת תב"ע נקודתית ואיך הקרקע החקלאית שלכם יכולה לעשות עבורכם כסף בכל שלב של הפיתוח שלה.
לפי דוחות ה-OECD, מספרת כרמי, מזה כ- 30 שנה לא נצפתה ירידת ערך של קרקע חקלאית פרטית, כך שכל משקיע יכול לבחור לעצמו איך ומתי הוא מבצע את האקזיט. שנתיים בלבד אחרי הרכישה עשוי ערך הקרקע לעלות בכ-30-40%, והמתנה של מספר שנים נוספות עשויה להסתכם ברווח של מאות אחוזים. רוצים לדעת עוד? צפו.