הזינוק של מור קופות גמל הפך אותה לחברת הגמל וההשתלמות הצומחת ביותר השנה

שרון אגוזי - סמנכ״לית במור קופות גמל, המובילה את הגיוסים בגמל מתחילת 2021 - מספרת על הערכות החברה לקראת הכניסה הצפויה לתחום הפנסיה, ועל החשיבות של חיסכון בקופת גמל להשקעה רגע לפני סוף השנה. בשיתוף מור בית השקעות.
1,375 צפיות

רגע לפני סוף השנה, חוסכות וחוסכים רבים יכולים לנצל הטבות מס משמעותיות שמגיעות להם על חיסכון בקופת גמל להשקעה.
״אחד מאפיקי החיסכון המתאימים ביותר לשמש כחיסכון לכל מטרה הוא קופת גמל להשקעה״, מסבירה שרון אגוזי, סמנכ״לית חיסכון ארוך טווח במור קופות גמל – חברת הגמל הצומחת ביותר בענף בשנת 2021. "אלא שחשוב לשים לב, שעל מנת לנצל את תקרת ההפקדה השנתית, העומדת על כ-71 אלף שקלים, יש להקדים ולהפקיד עד תום השנה".

מאז שהושקה ב-2016, הפכה קופת הגמל להשקעה לאפיק חיסכון פופולרי – המנוהל בדמי ניהול אטרקטיביים ביחס למוצרים אחרים בשוק ההון – וכיום היקף הנכסים המנוהל בקופות גמל להשקעה בישראל עומד על יותר מ-28 מיליארד שקלים, עם שיעור צמיחה של 80% מאשתקד.
היתרון הגדול של חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה הוא בגמישות הרבה בהפקדות, בניהול ההשקעות ולא פחות חשוב – במשיכה. ״זהו אפיק חיסכון שנולד כדי להעניק לחוסכים אלטרנטיבה לחיסכון גם לטווח הקצר, המאפשר השקעות במגוון מסלולים בעלי רמות סיכון שונות, ומאוד מתאים לחיסכון לכל מטרה או כחיסכון לילדים. בנוסף, באמצעות השקעה בקופת גמל להשקעה, ניתן להיחשף לנכסים לא סחירים (קרנות השקעה, נדל"ן, תשתיות ועוד) – וליהנות מפיזור השקעות ומחשיפה שאינה קורלטיבית לשוק הסחיר", מציינת אגוזי. 
"לצד קופות הגמל להשקעה, מציעה מור גם קופות גמל, קרנות השתלמות, חיסכון לכל ילד ובקרוב גם קרנות פנסיה, לאחר שזכתה במכרז משרד האוצר להקמת קרן פנסיה נבחרת."

יש לציין כי כספי החיסכון מושקעים לפי מסלול ההשקעות שתבחרו, וניתן לשנותו בכל עת ללא אירוע מס. "אך אם באפיקי חיסכון אחרים כמו בקרן השתלמות או בקופת גמל פנסיונית, הכסף נעול עד שצבר וותק של שש שנים לפחות בקרן השתלמות או עד לגיל הפרישה, בקופת גמל להשקעה אפשר למשוך את הכסף בכל נקודת זמן, כשמשך הטיפול בבקשה הוא כארבעה ימי עסקים. בנוסף, אם חסכתם עד גיל 60 או לאחריו, ניתן להמיר את כספי החיסכון לקצבה הפטורה ממס לכל החיים, כולל פטור ממס רווחי הון".
צמיחה מהירה של מור גמל שמגובה בתוצאות
לצד קופות הגמל להשקעה, מציעה מור גם קופות גמל, קרנות השתלמות, חיסכון לכל ילד ובקרוב גם קרנות פנסיה, לאחר שזכתה במכרז משרד האוצר להקמת קרן פנסיה נבחרת. חברת הגמל וההשתלמות של מור מנהלת נכון לספטמבר 2021 כ-24 מיליארד שקלים, והיא רשמה צמיחה אורגנית של כ-151% מתחילת השנה. לפי נתוני הגמל נט, מור גמל נמצאת במקום הראשון בהעברות נטו בתעשייה, אשר עמדו בשנת 2021 על 9.7 מיליארד שקלים (ניוד ממתחרים למור) וצבירה נטו של 13 מיליארד שקלים מתחילת השנה.
את סוד ההצלחה מייחסת אגוזי להשקעה הבלתי מתפשרת במחקר וניהול השקעות. ״יכולות ניהול ההשקעות של בית ההשקעות הפועל כבר 15 שנה באות לידי ביטוי גם בעולמות הגמל וההשתלמות. לצד זאת, אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם סוכנים וסוכנות אשר מייצגים את לקוחותינו, ומקפידים על סטנדרט שירות ותפעול ברמה הגבוהה ביותר", אומרת אגוזי.
"אשר לכניסה לתחום הפנסיה, מור בית השקעות הביא בשורה וערך אמיתי ללקוחות בכל הקשור לחיסכון ארוך הטווח בישראל. אין לי ספק שנמשיך לייצר ערך מוסף גם בתחום קרנות הפנסיה", מסכמת אגוזי.

1) התשואה המוצגת הנה תשואה מצטברת נומינלית ברוטו עבור מסלול השקעה "מור גמל להשקעה מניות" מ"ה 12537 עבור 24 חודשים אחרונים לתקופה 1.10.2019-30.09.21, התשואה המצטברת נומינלית ברוטו עבור מסלול השקעה "מור גמל להשקעה מניות" מ"ה 12537 ב- 12 החודשים האחרונים לתקופה שמיום 1.10-20-30.09.21 הנה 29.85%. 2) הנתונים מאתר "גמל נט" ביחס לקופות גמל להשקעה במסלול מדיניות דומה, מתמחה מניות. 3) אין לראות במידע זה משום שיווק פנסיוני או הצעה או הזמנה לשיווק כאמור ואין בה כדי להוות תחליף לייעוץ/לשיווק בידי בעל רישיון לפי דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. התשואה המוצגות הן תשואות מצטברות נומינליות ברוטו לפני ניכוי דמי ניהול. אין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתיד 4) לפי הגמל נט, נתוני הניוד נכונים נכון ליום 31.8.21 בגין התקופה 1.1.21-31.8.21.יובהר כי אין לראות בדף מידע זה משום ניתוח מלא של כלל הנושאים המאוזכרים ואין בו כדי להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הקורא.
מור קופות גמל בע"מ ("מור גמל") היא חברה המנהלת קופות גמל והיא עוסקת בשיווק פנסיוני באמצעות בעלי רישיון שיווק פנסיוני המועסקים על-ידה. מור גמל רשאית לשנות את מדיניות ההשקעות של המסלולים בהתאם להחלטות ועדת השקעות, תקנון הקופה והוראות הדין. ט.ל.ח