ואז הבנק החליט שאתם לא כשירים לקבל משכנתא

החלטתם לרכוש דירה, הגעתם לפגישה בבנק מוכנים לחתום על עסקה שתשנה את החיים שלכם. ואז הבנק החליט שאתם לא כשירים לקבל משכנתא. סוף הדרך? ממש לא. אורי רותם, מומחה למשכנתאות, ליווה לא מעט מקרים בהם הצליח להפוך את ההחלטה של הבנק
125,661 צפיות

ההחלטה לרכוש דירה היא אחת ההחלטות הגדולות והחשובות בחיינו. הבית משלנו הוא סמל לביטחון אישי, יציבות כלכלית ועתיד מובטח. רכישת דירה היא עסק יקר ואחרי שאספנו את ההון האישי הזמין לנו, לרוב אנחנו נדרשים למימון נוסף ופונים לבקש משכנתא.

באופן טבעי אנחנו מגיעים לסניף הבנק שלנו, שכבר מכיר אותנו היטב, ומוכנים נפשית לחתום על הניירות שיעזרו לנו להגשים את החלום. אבל אז הפקיד שיושב מולכם, בודק את היכולות הפיננסיות שלכם ובעזרת תוכנת המחשב של הבנק מגיע למסקנה כי אתם לא זכאים לקבל משכנתא. חורבן הבית עוד לפני שהספקתם לרכוש אותו.

אורי רותם, מומחה לפתרונות מימון ומשכנתאות, יודע מנסיונו האישי כי הרוב המוחלט של האנשים שמגיעים לבנק ומבקשים משכנתא, לא יודעים כלל איך לבקש אותה: ״ההכנה המוקדמת לקראת הפגישה עם הבנק, היא קריטית, עד כדי כך שהיא יכולה להכריע אם תקבלו את המשכנתא או לא״, אומר אורי רותם.

"אורי רותם מתמחה בייעוץ ומתן פתרונות במקרים קיצוניים. בזכות הידע המקצועי והניסיון הנרחב שצבר עם השנים, הוא מצליח למצוא פתרונות יצירתיים לבעיות רגולציה, אשר מקשות על אישור משכנתאות".

משכנתא היא מוצר מורכב ורצוי לקבל ייעוץ מקצועי

"בתחום המשכנתאות יש לא מעט רגולציה. ישנם הרבה מאוד מקרים בהם הבנק כבול תחת תכתיבי המדינה ובנק ישראל. יש לקוח טוב ויש בנק שרוצה לתת, אבל לא יכול״, מוסיף אורי רותם.  במקרים קשים, בהם הלקוחות אינם זכאים, לפחות על פי הנייר היבש, צריך לחשוב בצורה יצירתית כדי לאפשר לעסקה לצאת לפועל".

 

לפגישת ייעוץ אישית עם אורי רותם השאירו כאן פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם:

  עם לחיצה על לחצן "שלח" הריני מאשר כי קראתי והנני מסכים למדיניות הפרטיות

  לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך

  "אורי רותם מתמחה בייעוץ ומתן פתרונות במקרים קיצוניים. בזכות הידע המקצועי והניסיון הנרחב שצבר עם השנים, הוא מצליח למצוא פתרונות יצירתיים לבעיות רגולציה, אשר מקשות על אישור משכנתאות. הוא רואה אתגר מקצועי במקרים הקשים בהם הוא נתקל מדי יום, כמו למשל:

  משכנתא חוץ-בנקאית היא לא מילה גסה

  ישנם גם מקרים קיצוניים בהם הבנק לא משתכנע ועומד על סירובו למשכנתא. במקרים כאלה יש לחפש אפיקים אחרים, כמו משכנתא חוץ בנקאית, הניתנת על ידי גופים מוכרים ומורשים. אורי רותם מסביר: ״לפעמים נוצר מצב פיננסי קשה, הצ'קים מתחילים לחזור והמצב הכלכלי מידרדר, ואז אין ברירה אלא לפנות לגופים חוץ בנקאיים מוכרים ומורשים לקבלת המשכנתא. אבל גם כאן הדרך אינה פשוטה וכדאי להכיר היטב את המערכות ובהכנה טובה אפשר לקבל משכנתא בריבית של 8 אחוז בלבד, לעומת ריבית רצחנית של 15-20 אחוז המקובלת בשוק המשכנתאות החוץ-בנקאיות״.

  תחום המשכנתאות הינו תחום רחב ומציע אינספור אפשרויות, ולכן מחייב ידע והבנה מעמיקים. המשכנתא היא המוצר היקר ביותר שתרכשו במהלך חייכם, לכן רצוי לא להתמודד איתה לבד ולקבל סיוע בקבלת ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם
  לפגישת ייעוץ אישית עם אורי רותם השאירו כאן פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם:

   עם לחיצה על לחצן "שלח" הריני מאשר כי קראתי והנני מסכים למדיניות הפרטיות

   לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך